Kirjastoauto Elinan aikataulu 14.8.2017 alkaen

Maanantai
09.00 – 09.20 Alavan päiväkoti, parillinen viikko
09.25 – 09.40 Haapaniemen päiväkoti, parillinen viikko
09.30 – 09.45 Aittolammen päiväkoti, pariton viikko
10.00 – 10.30 Pitkälahden koulu
10.45 – 11.20 Vehmasmäen koulu
11.30 – 12.15 Hiltulanlahden koulu

15:55 – 16:15 Savolanniementien ja Arinapolun risteys
16.20 – 16.50 Savolanniemi, Rantaraitti 2
16.55 – 17.20 Savolanniementien ja Kotirannankujan risteys
17.25 – 17.55 Pölläkänsalmentien ja Saunaniitynkadun risteys
18.00 – 18.30 Pölläkänsalmentien ja Saunaniemenkadun risteys
18.35 – 19.00 Lehtoniemi, Martti Ahtisaaren koulu

Tiistai
 9.10 – 10.20 Haapaniemen koulu
10.25 – 10.40 Alavan koulu / Alava
10.50 – 12.00 Länsi-Puijon koulu

parillinen viikko
15.30 – 16.00 Männistö, Untamonkatu 3
16.25 – 16.35 Jänneniementie, Kopolanniemen th
16.40 – 16.55 Jänneniemi, Uudistalo
17.10 – 17.25 Ranta-Toivalantie, Uuhimäentie th
17.30 – 17.45 Ranta-Toivalantie 339
17.50 – 18.05 Ranta-Toivalantie, Uuhilahdentie th
18.20 – 18.40 Sorsasalo, Virranniementie 40

pariton viikko
Alavan koulu / Julkula 12.05 – 12.25
Sikoniementie, Huvilakujan th 15.00 – 15.15
Rötiköntie, Kumpusen th 15.40 – 15.50
Rötiköntie, Hahtosen th 15.55 – 16.20
Savulahdentie 350, Veeruska 16:30 – 16:45
Savulahdentie, Leppäniemen th 16:50 – 17:00
Vartiala, Seo 17:10 – 17:25
Pelonniemi 1336, Niskala 17.45 – 18.05
Pelonniemi 978, Kotasalmi 18.15 – 18.30

Keskiviikko

parillinen viikko
8.50 – 9.05 Länsi-Puijon päiväkoti
9.10 – 9.30 Toukolan päiväkoti
9.40 – 10.00 Kesärannan esikoulu
10.05 – 10.20 Päiväkoti Touhula, Pihlajalaakso
10.25 – 10.40 Inkilänmäen päiväkoti
10.45 – 11.00 Pitkälammen päiväkoti
11.45 – 12.15 Hatsalan koulu
13.30 – 14.00 Lehtoniemen päiväkoti
14.05 – 14.25 Päiväkoti Ankkuri

pariton viikko
9.00 – 9.20 Päiväkoti Touhula, Pirtti
9.25 – 9.45 Kuoppamäen päiväkoti
9.50 – 10.10 Pölläkänlahden päiväkoti
10.15 – 10.30 Uppo-Nallen päiväkoti
10.35 – 10.55 Päiväkoti Touhula, Rautaniemi
11.05 – 11.30 Martti Ahtisaaren koulu
11.45 – 12.15 Hatsalan koulu

joka viikko
15.55 – 16.25 Ilmarisentie 7
16.30 – 17.05 Saarijärventie 14
17.10 – 17.40 Kelloniemi, Kellokuja
17.50 – 18.10 Rypysuontie 66
18.15 – 19.00 Julkulanniementie 3

Torstai
9.00 – 10.00 Puijonsarven koulu
10.20 – 11.00 Vehkalammin koulu

15.15 – 15.35 Lehtoniemi, Martti Ahtisaaren koulu
15.40 – 16.10 Jynkänmäenkatu P-paikka
16.15 – 16.45 Rautaniementie, Peikkometsän P-paikka
16.50 – 17.10 Uppo-Nallen päiväkoti
17.15 – 17.30 Pirtin koulu
17.35 – 17.55 Pirttiniemi, Orsitie 8
18.00 – 18.30 Pirttilahdentien ja Kuorekujan risteys
18.35 – 19.00 Pirttiniemi, Amerikanraitti 6

Perjantai
9.00 – 10.00 Pirtin koulu
10.05 – 11.00 Aurinkorinteen koulu
11.05 – 12.00 Lehtoniemi, Martti Ahtisaaren koulu

15:00 – 15:10 Dunckerinkatu 11
15.15 – 15.45 Männistö, Untamonkatu 5
16.00 – 16.30 Inkilänmäenkatu 24
16.40 – 17.15 Päiväranta, Pikku-kaari 6
17.20 – 17.45 Päiväranta, Tuomikuja 4
17.50 – 18.40 Pajulahdentie 30

AAMUPÄIVÄN REITTEJÄ EI AJETA KOULUJEN LOMIEN AIKANA!
JUHLAPYHIEN AATTOINA LYHYEMMÄT AUKIOLOAJAT!