Kirjastoauto Elinan aikataulu 12.8.2019 alkaen

MAANANTAI
09.00 – 09.30 Pitkälahden koulu
09.45 – 10.15 Vehmasmäen koulu
10.20 – 10.35 Touhula Vehmasmäki, pariton viikko
10.25 – 10.40 Touhula Hiltulanlahti, parillinen viikko
10.45 – 11.30 Hiltulanlahden koulu

15.55 – 16.15 Savolanniementien ja Arinapolun risteys
16.20 – 16.50 Rantaraitti 2
16.55 – 17.20 Savolanniementien ja Kotirannankujan risteys
17.25 – 17.55 Pölläkänsalmentien ja Saunaniitynkadun risteys
18.00 – 18.30 Pölläkänsalmentien ja Saunaniemenkadun risteys
18.35 – 19.00 Martti Ahtisaaren koulu 

TIISTAI
09.10 – 10.20 Haapaniemen koulu
10.25 – 10.40 Alavan koulu / Alava
10.50 – 12.00 Länsi-Puijon koulu
12.05 – 12.25 Alavan koulu / Julkula, pariton viikko

parillinen viikko
15.00 – 15.10 Kurolanlahti, NS Talo
15.20 – 15.30 Pulkonkoskentie 540
15.35 – 15.50 Haatalantie 1
16.00 – 16.10 Haatalantie 597
16.20 – 16.40 Tuovilanlahti, keskusta
16.50 – 17.00 Vianta, Iisalmentie 266
17.05 – 17.20 Ahkiolahti, P-paikka
17.30 – 17.45 Kinnulanlahti, Seo
17.55 – 18.15 Käärmelahden koulu
18.20 – 18.40 Käärmelahti, Oravapolku

pariton viikko
14.40 – 14.50 Rötiköntie, Kumpusen th
14.55 – 15.15 Rötiköntie, Hahtosen th
15.25 – 15.40 Savulahdentie 350, Veeruska
15.45 – 16.00 Vartiala, Seo
16.15 – 16.30 Pelonniemi 978, Kotasalmi
16.35 – 16.50 Pelonniemi 1336, Niskala
17.15 – 17.30 Sikoniementie 71
17.45 – 18.00 Jänneniemi, Uudistalo
18.15 – 18.30 Ranta-Toivalantie 339
18.45 – 19.00 Sorsasalo, Virranniementie 40

KESKIVIIKKO
09.50 – 10.15 Hirvilahden koulu
10.35 – 11.10 Pulkonkosken koulu
11.45 – 12.30 Käärmelahden koulu

15.55 – 16.25 Ilmarisentie 7
16.30 – 17.05 Saarijärventie 14
17.10 – 17.40 Kelloniemi, Kellokuja
17.50 – 18.10 Rypysuontie 66
18.15 – 19.00 Julkulanniementie 3

TORSTAI
09.05 – 09.25 Länsipuijon päiväkoti, pariton viikko
09.30 – 09.50 Toukolan päiväkoti, parillinen viikko
09.15 – 09.50 Päivärannan päiväkoti, pariton viikko
10.00 – 11.00 Puijonsarven koulu
11.10 – 12.00 Kettulan koulu

15.15 – 15.35 Lehtoniemi, Martti Ahtisaaren koulu
15.40 – 16.10 Jynkänmäenkatu P-paikka
16.15 – 16.45 Rautaniementie, Peikkometsän P-paikka
16.50 – 17.10 Uppo-Nallen päiväkoti
17.15 – 17.35 Savolanniementien ja Savolanrannantien risteys
17.40 – 17.55 Pirtin K-Market
18.00 – 18.35 Pirtinpääntien ja Kuorekujan risteys
18.40 – 19.00 Amerikanraitti 10

PERJANTAI
09.00 – 10.00 Pirtin koulu
10.05 – 11.00 Aurinkorinteen koulu
11.05 – 12.00 Martti Ahtisaaren koulu

15:00 – 15:10 Dunckerinkatu 11
15.15 – 15.45 Männistö, Untamonkatu 5 
16.00 – 16.30 Inkilänmäenkatu 24
16.40 – 17.15 Päiväranta, Pikku-kaari 6
17.20 – 17.45 Päiväranta, Tuomikuja 4
17.50 – 18.40 Pajulahdentie 30

AAMUJEN KOULUPYSÄKKEJÄ EI AJETA KOULUJEN LOMIEN AIKANA! JUHLAPYHIEN AATTOINA EI AJETA ILTAVUOROJA!